تور دبی

  • ۰
  • ۰

دبی همواره دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی بوده است. بدون شک جزایر نخل دبی، جاذبه گردشگری بی نظیر دبی هستند که همواره گردشگران زیادی در قالب تور دبی از آن بازدید می کنند. می توان تور دبی نوروز 96 را یکی از بهترین زمان ها برای بازدید از این جزایر بشمار آورد.

جزایر نخل دبی در آب های خلیج فارس پروزه ی عظیمی در سال 2001 کلید خورد که شرکت اماراتی نخیل با هزینه ای بالغ بر 20 بیلیون دلار شروع به ساخت سه جزیره به شکل نخل و به نام های جمیرا ، علی جبل و دیرا کرد.

اولین قدم برای ساخت سه گانه جزایر نخل دبی ، ساخت جزیره ی جمیرا با 100 میلیون مترمکعب صخره و ماسه بود.

جزیره پالم جمیرا
جزیره پالم جمیرا

جزیره جمیرا تا سال 2011 الی 2016 تکمیل خواهد شد که اولین خانه آن به دوکس انگلیسی تحویل داده شده است.

جزیره ی بعدی جزیره علی جبل است که با همان میزان صخره و ماسه ساخته خواهد شد و به جمع جاهای دیدنی دبی میپیوندد.

جزیره پالم علی جبل
جزیره پالم علی جبل

و سپس جزیره پالم دیره با مساحتی بزرگ تر از پاریس تکمیل میشود که شامل 1 میلیون مترمکعب صخره و ماسه خواهد بود و از دو جزیره ی دیگر کوچک تر است.

جزیره پالم دیره
جزیره پالم دیره

جزایر پالم دبی به منظور جذب توریست های تور دبی و توسط سرمایه گذار شیخ محمد ابن رشید آل مکتوم حمایت میشود که در نهایت 520 کیلومتر به ساحل دبی اضافه خواهد کرد. این جزیره را می توان از برترین جاذبه های توریستی دبی معرفی کرد.

این جزایر بصورت نخل و دارای راس هلالی خواهند بود که دارای محل اقامت و مراکز تفریحی رفاهی بزرگ از جمله آپارتمان های لوکس، مراکز ورزشی، ویلا، تفرجگاه ساحلی، پارک آبی، رستوران، مراکز خرید دبی ، مرکز ورزشی و چشمه های آب معدنی خواهند بود.

در بزرگترین جزایر مصنوعی و ساخت بشر جهان 100 هتل لوکس ساخته خواهد شد.

بطوریکه بسیاری از آپارتمان های این جزایر هم اکنون و قبل از ساخت توسط افراد مشهور و ثروتمند جهان از جمله دیوید بکهام خریداری شده است.

در جزایر پالم دبی 500 آپارتمان ، 2000 ویلا ، 200 فروشگاه ساخته خواهند شد.

این جزایر در فاصله ی 125 کیلومتری ساحل دبی قرار دارند.

بیش از یک میلیون نفر میتوانند پس از تکمیل این پروژه در جزیره ی جمیرا ساکن شوند.

منبع: http://e-dubai.ir  • ۹۵/۰۹/۱۸
  • سهیل مهاجر